Co wybrać? kosmetyki z drogerii czy w Gabinecie kosmetycznym.

Kosmetyki z Drogerii czy z profesjonalne?

Kosmetyki z Drogerii czy z Gabinetu Kosmetycznego?

Kluczowym elementem różnicującym kosmetyki profesjonalne i drogeryjne jest ich skład. Profesjonalne posiadają zdecydowanie więcej składników aktywnych, dzięki którym osiągają wysoką skuteczność. Ważne jest, aby produkt o tak zaawansowanym działaniu był dostosowany do danego typu skóry, dlatego można je nabyć jedynie za pośrednictwem specjalistów – kosmetologów i kosmetyczek. Fachowe porady umożliwiają optymalne dopasowanie kosmetyku do typu oraz stanu skóry klienta, co gwarantuje bezpieczeństwo stosowania oraz zwiększa jego efektywność.

Firmy produkujące kosmetyki profesjonalne posiadają własne laboratoria służące nieustannym badaniom nad coraz nowszymi i coraz skuteczniejszymi substancjami, które zapewnią skórze zdrowie i młody wygląd. Ze względu na zmienne warunki klimatyczne, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych i ogrzewanych, skóra jest stale narażona na działanie czynników, które przyspieszają proces starzenia i przyczyniają się do pogorszenia jej kondycji. Dlatego ważne jest, aby poprzez właściwą pielęgnację dostarczać skórze substancji, które przedłużą jej młodość.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kosmetyków. Wśród dziesiątek podziałów można wyróżnić także ten na kosmetyki profesjonalne i do użytku domowego. Te drugie są powszechnie dostępne: w drogeriach, a nawet supermarketach i dyskontach. Te pierwsze – zwykle tylko w sklepach, które posiadają specjalne półki z profesjonalną kosmetyką albo w hurtowniach kosmetycznych. Bo, jak sama nazwa wskazuje, kupują je głównie kosmetyczki i osoby zawodowo zajmujące się urodą.

Czym różnią się więc kosmetyki profesjonalne od drogeryjnych?

Różnice w składach
Warto zauważyć, że kosmetyki profesjonalne to nie tylko inna marka i zwykle wyższa cena. To także zupełnie inny skład, dużo większa ilość składników aktywnych, które nieprawidłowo zastosowane, mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Dlatego, pomimo że teoretycznie dostępne dla każdego, kosmetyki profesjonalne nie są polecane amatorom.
Można zauważyć, że niektóre z większych firm kosmetycznych wprowadzają do obrotu dwie linie kosmetyków: pierwsze, dostępne powszechnie w drogeriach, kosmetyki do domowego użytku, i drugie, kosmetyki profesjonalne, najczęściej sprzedawane w salonach kosmetycznych, posiadające wyższe stężenie składników obecnych w linii domowej. W teorii do kupna kosmetyków profesjonalnych trzeba mieć specjalne uprawnienia, jednak w praktyce dostęp do nich ma każdy, przy odrobinie wysiłku. I na to warto uważać.
Kosmetyki rynkowe, czyli te ogólnodostępne w drogeriach, w swym składzie mają mniej składników aktywnych, a więcej tych przedłużających ich trwałość. Wszystko dlatego, by zalegając na półkach w dużych drogeriach czy hipermarketach nie psuły się zbyt szybko i nie przyniosły strat sprzedającym i producentom. Kosmetyk rynkowy posiada znacznie mniejszy procent składników aktywnych w porównaniu do kosmetyków dostępnych w np. salonach kosmetycznych. Oraz większą ilość parabenów i składników konserwujących obecnych w preparacie. Osoby, które sprzedają kosmetyki rynkowe, nie zawsze są odpowiednio przygotowane i przeszkolone merytorycznie. Wynika to poniekąd z faktu, że konsumenci nie wymagają od nich specjalistycznej porady i samodzielnie sięgają po specyfik na półkę. Odbiorcy kosmetyków rynkowych podczas decyzji zakupowej sugerują się częściej reklamą wyemitowaną w telewizji niż składem samego preparatu.

Ostrożnie z kosmetykami profesjonalnymi zakupionymi w internecie

W niektórych przypadkach, samodzielne stosowanie kosmetyków profesjonalnych przez osobę bez stosownych kwalifikacji może być groźne. Zwykle z kosmetykami silnie nawilżającymi nie ma takiego problemu, ale już zastosowanie profesjonalnych peelingów czy kwasów może zaowocować groźnymi i nieprzyjemnymi podrażnieniami czy nawet oparzeniami. Nie na wszystkich opakowaniach zaznaczone jet wyraźnie, ile danej substancji zawiera kosmetyk. Zwykle widoczny jest tylko skład, w którym informacją jest kolejność poszczególnych związków. Dlatego też warto stosować kosmetyki profesjonalne z głową – najlepiej oddać się z pielęgnacją w ręce specjalisty, który zrobi to co trzeba bezpiecznie.

Podstawową różnicą pomiędzy kosmetykami jest również forma promocji. Brak reklam, w ogólnodostępnej prasie i telewizji kosmetyków profesjonalnych, świadczy o fakcie, że są one kierowane do specjalistów. Osób, które potrafią świadomie przekazać je odpowiednim konsumentom. Co się zaś tyczy kosmetyków aptecznych, to dostęp do nich wynika ze strategii sprzedaży firmy. To producent decyduje gdzie będzie rozpowszechniał swoje preparaty, czy w aptece, czy też w drogerii. Informacją wartą przekazania klientom jest ta, że przy produkcji kosmetyków profesjonalnych obecny jest lekarz bądź dermatolog.
Dlatego po wybór kosmetyku dla Ciebie udaj się do profesjonalisty.

Kosmetolog po konsultacji i diagnozie twojej skóry odpowiednio dobierze preparat, zabieg a Ty będziesz się cieszyć piękną skórą.

autor: „Oaza Piękna” Jacek Jendroszczyk

Podziel się tym wpisem: